Konferencja inaugurująca projekt

W dniu 24.07.2024 r. odbyła się konferencja inaugurująca projekt pn. „Wspólny rozwój usług rehabilitacyjnych w szpitalach miejskich w Białymstoku i Włodzimierzu” realizowany
w ramach Programu Interreg NEXT Polska – Ukraina 2021-2027, w której uczestniczyli Partnerzy z Ukrainy, Zastępca Prezydenta Miasta Białystok Eliza Agnieszka Cybulko, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego Ewa Feszler oraz lekarze, pielęgniarki, pracownicy administracyjni Samodzielnego Szpitala Miejskiego im. PCK w Białymstoku.
W spotkaniu także udział wzięli lekarze i pracownicy Szpitala we Włodzimierzu, którzy łączyli się on-line.
Podczas spotkania Dyrektor SSM im. PCK w Białymstoku Agnieszka Uszyńska szczegółowo omówiła cele zadania oraz planowane rezultaty projektu. Szczegółowe przedsięwzięcia planowane do realizacji w szpitalu we Włodzimierzu przedstawiła Koordynator Partnera Projektu Ganna Nesteriak.
Głównym celem projektu jest nawiązanie współpracy pomiędzy szpitalami i wypracowanie wspólnych metod i sposobów działania, które będą miały wpływ na poprawę jakości świadczonych usług medycznych.
W ramach realizacji projektu przewidziane są szkolenia, wizyty studyjne, zakup sprzętu do rehabilitacji, zakup aparatu RTG, echokardiografu, a także wymiana sprzętu IT w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa danych, rozwoju telekonsultacji i telemedycyny.


















