Podpisanie umowy między szpitalami

W dniu 03.07.2024 o godz. 11:00 Samodzielny Szpital Miejski im. PCK w Białymstoku i Terytorialne Stowarzyszenie Medyczne Włodzimierz podpisało umowę w ramach programu Interreg NEXT Polska – Ukraina

Tytuł projektu: „Wspólny rozwój usług rehabilitacyjnych w szpitalach miejskich w Białymstoku i Włodzimierzu”

Okres realizacji projektu:

data rozpoczęcia 01.07.2024r.

data zakończenia 30.06.2026r.

Łączna kwota projektu to: 2 793 019,70 euro
Łączna kwota dofinansowania to 2 318 206,35 euro.

Instytucją zarządzającą programem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej RP. Natomiast rolę instytucji krajowej pełni Sekretariat Gabinetu Ministrów Ukrainy. Wspólny sekretariat mieści się w Warszawie, w Centrum Projektów Europejskich.

Wszystkie działania realizowane w ramach projektu przyczynią się do zapewnienia równego dostępu do opieki zdrowotnej i zwiększenia odporności systemów opieki zdrowotnej na obszarze projektu.

Powyższe działania wymagają współpracy jednostek zlokalizowanych po obu stronach granicy ze względu na:

  • odmienne kompetencje personelu medycznego partnerów
  • możliwość wsparcia partnera PL w realizacji przez stronę UA laboratorium chodu oraz praktyczne wykorzystanie zmiennych biomechanicznych w identyfikacji i planowaniu leczenia zaburzeń ruchu,
  • odmienne podejście obu stron do opieki psychologicznej nad pacjentami,
  • rosnące zagrożenia w obszarze cyberbezpieczeństwa.

„Nie chcemy tylko realizować tego projektu. „Dążymy do tego, aby realizacja projektu dotyczącego rozwoju usług rehabilitacyjnych była wysokiej jakości, była skuteczna i stała się kluczem do dalszej owocnej współpracy między szpitalami w Polsce i Ukrainie” – powiedziała dyrektor szpitala w Białymstoku Agnieszka Uszyńska

Projekt będzie realizowany wspólnie. Szpital w Białymstoku pełni rolę Partnera Wiodącego, bierze odpowiedzialność za realizację projektu. Natomiast Szpital we Włodzimierzu będzie pełnił rolę Partnera.

Motywacją Partnerów do realizacji tego projektu była przede wszystkim: 

a) chęć pomocy osobom dotkniętym konfliktem zbrojnym na Ukrainie 

b) chęć współpracy ze szpitalem miejskim z zagranicy i wymiany doświadczeń 

c) podnoszenie kompetencji personelu poprzez wspólne kształcenie i szkolenie 

d) doskonalenie bazy materialnej i technicznej szpitali 

e) cyfryzacja oddziałów stacjonarnych szpitala 

f) opracowanie wspólnych mechanizmów dostępu do elektronicznej dokumentacji medycznej dla obywateli Polski i Ukrainy leczonych w szpitalach w Białymstoku i Włodzimierzu.

Wszystkie działania realizowane w ramach projektu przyczynią się do zapewnienia równego dostępu do opieki zdrowotnej i zwiększenia odporności systemów opieki zdrowotnej na obszarze projektu.

#Miasto Białystok #InterregNEXT #Interreg #EU

#SzpitalweWłodzimierzu

Możesz również polubić…

Translate »
Przejdź do treści